WarRock 2014 Tam Sürüm
WarRock, Knight Online oyununun üreticileri tarafından hazırlanmış, internet üzerinden oynanan eş zamanlı (online), çok oyunculu ve oynaması bedava olan güzel ve zevkli bir oyun.

Oyunda bir savaşın içindesiniz. İki rakip takım var. Tüm oyuncular gerçek kullanıcı, yani bilgisayara karşı oynamıyorsunuz. Bu da oyunu çok daha zevkli hale getiriyor.

Oyunda amaç karşı takımdakileri, yani düşmanı öldürmek ve düşmanın karargahlarını (base) ele geçirmek. Bunu yaparken de sahip olduğunuz silahların yanında, jip, tank, hücumbot, hatta uçak gibi araçlar kullanabiliyorsunuz.

Oyunda 5 farklı karakterden birini seçebiliyorsunuz. Her karakterin farklı bir özelliği ve taşıyabileceği silahları var. Her oyun sonunda kazandığınız paralarla değişik silahlar satın alabiliyorsunuz.

Oyunda seçebileceğiniz karakterler ve genel özellikleri:

Engineer: Mühendis. Ana özelliği hasar gören araçları tamir edebiliyor. Hafif silahlar taşıyabiliyor.
Medic: Sağlıkçı. Takım arkadaşlarını veya kendisini iyileştirebiliyor. Hafif silahlar taşıyabiliyor.
Sniper: Keskin Nişancı. Uzak mesafeden dürbünlü tüfeği ile etkili vuruş yapabiliyor.
Assault: Taşıdığı vuruş gücü yüksek makineli tüfeklerle yakın mesafeli savaşta ölümcül ve agresif bir karakter.
Heavy Trooper: Tanksavar ve mayın gibi ağır silahlar taşıyan karakter. Özellikle araçlara karşı çok etkili.

Oyunu indirip kurduktan sonra oyuna başlamak için önce üretici sitesinden kayıt olup bir kullanıcı hesabı oluşturuyorsunuz (ücretsiz olarak).
Kullanıcı adı ve şifrenizle oyuna giriş yaptıktan sonra bir sunucu seçiyorsunuz. Şu an için Türk oyuncular için 2 sunucu var.

Sunucuya bağlandıktan sonra 3 farklı oyun kipinden birini seçiyorsunuz. Bunlar;
Close Quarters Combat: Yakın mesafeli savaş diyebiliriz. Araçlar kullanılmadan küçük bir bölgede nisbeten az kişiden oluşan takımların mücadele ettiği bir savaş.
Diğerlerinden en büyük farkı öldüğünüzde yeniden başlamak için oyunun bitmesini (bir takımın kaybetmesini) bekliyorsunuz.
Urban Ops: Daha geniş bölgelerde, daha çok kişiyle yapılan, araçların (tank, jip, motosiklet, hücumbot gibi) kullanılabildiği savaşlar.
Battle Group: Daha da geniş bölgelerde, çok daha fazla kişiyle oynanabilen, uçak, helikopter gibi uzak mesafe araçlarının da kullanılabildiği savaşlar.

Oyunun grafikleri ve oynanılabilirliği oldukça iyi. Özellikle oynayabilmeniz için yüksek seviyelerde olmanın gerekmemesi, standart silahların bile oldukça etkili kullanılabilmesi,
tüm oyuncuların ve karakterlerin gerçek kullanıcılardan oluşması oyunun artılarından bazıları. Oyunu bireysel oynayabildiğiniz gibi bir klana dahil olarak da oynayabiliyorsunuz.

Oyunda paranız biter veya istediğiniz silahı almak için yeterli gelmezse üretici sitesinden satın alabileceğiniz “premium” paketler ile oyundaki karakterinize para ve bazı ilave özellikler (özel oda kurma, bazı özel silahlar, ilave deneyim puanı, klan oluşturabilme vs.) kazandırabilirsiniz.
Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi standart silahlar da oyunu oynayabilmek için yeterli olduğundan ve her oyun sonunda karakteriniz bir miktar para kazandığı, ve bu paralar biriktiğinde istediğiniz silahların alınabildiği için herhangi bir ücret ödemeden oyunu oynayabilmeniz mümkündür.

Üyelik Hakkında:
Ziyaretçilerimizden gelen yorumlar üzerine üretici sitesinden nasıl hesap oluşturacağınızı kısaca anlatıyoruz. Üretici sitesine (warrock.net) girip “Sign Up” bağlantısına girin.

Açılan sayfadaki formdaki alanlarda dikkat etmeniz gerekenler:
Username: Kullanıcı adınız. En az bir rakam içermeli. 6-10 karakter arasında olmalı.
Nickname: Oyunda karakterinizin alacağı isim. 6-10 karakter arası olmalı
Password: Şifreniz. 6-10 karakter arası olmalı. Ve hem rakam, hem küçük harf, hem de büyük harf içermeli.
Daha sonra e-mail adresinizi, doğum tarihinizi, gizli sorunuz ve cevabını (bu bilgiler ileride şifreyi unutmanız durumunda istenecektir) girip alt kısımda görünen resimde görünen kelimeleri yazıyorsunuz. Kelimeleri okuyamazsanız “try again” tuşuna basabilirsiniz.

Ayrıca bir form alanını doldurduktan sonra diğer alana geçtikten birkaç saniye sonra, seçtiğiniz form öğesi kabul edilmediyse üst kısımda bir uyarı yazacaktır. (örneğin bu kullanıcı adı zaten mevcut gibi) O zaman kırmızı renkle işaretlenen form alanını yeniden doldurmanız gerekir.

Evet kayıt işlemi biraz zorlu ve sıkıcı ancak bunu sadece bir kez yapıyorsunuz ve bu oyun için değer 🙂

Not: Buradan innDirdiğiniz dosyayı açtıktan sonra açılan pencerede WARROCK >> innDir diyerek innDirmeniz gerekmektedir 652MB bir dosya inecek ve ardından oyunu kurabileceksiniz. indir indirirsin.com tarafından yükleİndir